Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zw. C, 27. X ’19


Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

  • Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła
  • Dziś w całej diecezji po każdej mszy św. odśpiewujemy modlitwę przebłagalną „Suplikacje” jako akt przeprosin Pana Boga za profanację Najśw. Sakramentu, do której doszło w kościele filialnym w Słonnem w parafii Dubiecko
  • W poniedziałek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy również uczniów klas VII . Będą mieć oni swe przedbierzmowaniowe spotkanie. Na analogiczne spotkanie uczniów klas VIII zapraszamy we środę
  • W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI). Przed południem msze św. jak w niedziele. Suma będzie odprawiona jako wynagradzająca od Honorowej Straży; po niej zmiana biletów. Po południu Eucharystia w kaplicy cmentarnej o godzinie 1400 . Po mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych (Służba Boża, s.758).
  • Spowiedź świętą przed Uroczystością Wszystkich Świętych urządzamy we czwartek od godz. 1600 w czasie Godziny Świętej. Będzie to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa. Od 1. listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na później.
  • W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych i modlimy się za nimi. Tak zwane wypominki za zmarłych można składać u księży. Za tych zmarłych będzie odmawiany różaniec po mszy św. wieczorowej
  • Panie w wieku 50-69 lat mogą zrobić sobie bezpłatne badania mammograficzne w dniu 6 listopada w godzinach 9-17 w cytomammobusie postawionym przed szkołą podstawową. Natomiast panie w wieku 25-59 badania cytologiczne w tym samym miejscu. Rejestracja telefoniczna pod nr 17 5824060. Szczegóły na afiszach
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Sikorskiego nry 86-109