Ministranci z Dynowa mistrzami archiprezbiteratu przemyskiego – 17 II 2018 r.


W dniu 17 lutego 2018 r. w Medyce odbył się II Etap Archiprezbiteralny Halowego Turnieju w piłkę nożną LSO (szkoły podstawowe i gimnazjalne).
W kategorii szkoły podstawowe wystąpiło 6 drużyn, które zwyciężyły we wcześniejszym turnieju na poziomie dekanalnym. Wśród tej grupy znalazła się również drużyna ministrantów z Dynowa. Reprezentanci naszej parafii zajęli I miejsce i tym samym awansowali do kolejnego etapu, jakim będzie finał archidiecezji przemyskiej, który odbędzie się 7 kwietnia 2018 r. w Leżajsku.
Przebieg turnieju wyglądał następująco. Nasza drużyna znalazła się w grupie „A” wraz z ministrantami z parafii Przemyśl – Błonie oraz Przemyśl – Kazanów. W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy przemyską drużynę z parafii Błonie wynikiem 4-0. W drugim niestety ulegliśmy 0-2 ministrantom z Kazanowa. Pomimo jednej przegranej wyszliśmy z grupy z I miejsca, ponieważ Błonie wygrały 1-0 z Kazanowem. Zadecydował o tym korzystniejszy bilans bramek. Rozgrywki grupowe były przedsmakiem emocji jakie działy się później. W półfinale zwyciężyliśmy 2-0 z ministrantami z Krzywczy. W finale natomiast zmierzyliśmy się z drużyną z parafii Żurawica. Opiekunem tamtej drużyny był dobrze nam znany ks. Paweł Ostafiński (pochodzący z Dynowa). Jak przystało na finał, emocji nie brakowało. Na prowadzenie wyszła nasza drużyna po golu Marka Martowicza. Następnie straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy 1-2. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem bramkę wyrównującą zdobył Wiktor Paździorny. Wynikiem remisowym 2-2 zakończył się mecz, dlatego odbył się konkurs rzutów karnych w których zwyciężyliśmy 4-3. Ostatniego decydującego karnego strzelił Rafał Nowicki.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Pudysz, Igor Nowicki, Rafał Nowicki, Marek Martowicz (kapitan), Wiktor Paździorny, Dawid Michalik, Jakub Kośmider, Michał Niedzielski i Szymon Kocaj.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.