IX Finał Halowego Turnieju w Piłkę Nożną Archidiecezji Przemyskiej – 07 IV ’18 r.


W dniu 7 kwietnia odbył się finał halowej piłki nożnej ministrantów w Leżajsku. Wśród sześciu finalistów znalazła się drużyna z naszej parafii w następującym składzie: Szymon Pudysz, Wiktor Paździorny (kapitan), Michał Niedzielski, Dawid Michalik, Jakub Kośmider, Szymon Kocaj, Igor Nowicki.

Przebieg turnieju wyglądał następująco. W pierwszym meczu podejmowaliśmy gospodarzy turnieju parafię Leżajsk – Bernardyni. Spotkanie zakończyło się przegraną 2-5. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Igor Nowicki oraz Wiktor Paździorny. Wielu emocji dostarczyło nam drugie spotkanie w którym zremisowaliśmy 1-1 z ministrantami z Hoczwi. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Szymon Kocaj. Przez większą część meczu prowadziliśmy 1 bramką. Dopiero w ostatnich kilkunastu sekundach nasi przeciwnicy „wyszarpali” remis. Pomimo zdobycia tylko 1-go punktu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca. Zadecydowała o tym wysoka wygrana Leżajska z Hoczwią (5-0). W półfinale nie było łatwo. Przegrana 2-9 z Niebieszczanami stała się bolesnym faktem. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Wiktor Paździorny. Drugi gol był samobójczy. Ostatni mecz naszej drużyny był walką o 3 miejsce. Niestety i tym razem szczęście nam nie sprzyjało. Przegraliśmy 0-3 choć z przebiegu gry zasłużyliśmy co najmniej na dwa gole.

IV miejsce dla Dynowa w diecezji przemyskiej to wielkie wyróżnienie. Dodatkowo nasza drużyna została nagrodzona  dyplomem FAIR PLAY. Wszystkim ministrantom – piłkarzom należą się gratulacje. Słowa wdzięczności należą się również panu Grzegorzowi Paździornemu który zapewnił transport, rodzicom Dawida Michalika którzy dopingowali całą drużynę a także opiekunowi medycznemu Jakubowi Pysiowi. Należy jeszcze wspomnieć że gdyby nie problemy zdrowotne Marka Martowicza i Rafała Nowickiego którzy nie mogli wystąpić na turnieju, moglibyśmy się cieszyć jeszcze lepszym wynikiem. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Leżajska i to ona będzie reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędą się w Rzeszowie w dniach 1-2 maja 2018r.

Miejmy nadzieję że tak wielki sukces naszych ministrantów zachęci również innych chłopców do wstąpienia w szeregi służby liturgicznej w naszej parafii. Oby swoim przykładem świadczyli o Chrystusie nie tylko w kościele ale również na boisku, w szkole i rodzinie.