X Archidiecezjalny Halowy Turniej w piłkę nożną LSO (etap dekanalny)


W dniu 4 lutego 2019 r. odbył się na hali w liceum Ogólnokształcącego w Dynowie turniej piłki nożnej dla ministrantów z rocznika 2007 i młodszych. Naszą drużynę reprezentowali: Mateusz Bury (bramkarz), Mateusz Gochna, Dawid Dziepak, Karol Pawłowski, Karol Puchyr i Radosław Weselak. Mądra gra podaniami i niezwykłe parady bramkarskie Mateusza Bury zapewniły ministrantom z Dynowa zwycięstwo w finale z drużyną parafii Wesoła wynikiem 6:3. W najbliższą sobotę udajemy się do Medyki, gdzie rozegrany zostanie 2. Etap-archiprezbiteralny X Archidiecezjalnego Halowego Turnieju w piłkę nożną Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

W sobotę 26 stycznia 2019 r. odbył się podobny turniej dla ministrantów z rocznika 2003 i młodszych. Nasza drużyna nie odniosła znaczącego sukcesu zajmując ostatecznie V miejsce. Powodem tego był fakt, że w naszej drużynie zdecydowana większość zawodników jest z rocznika 2006, podczas gdy w innych drużynach chłopcy byli o 3 lata starsi. Widząc zaangażowanie i umiejętności techniczne naszych ministrantów, z pewnością będzie można się spodziewać sukcesów w przyszłych edycjach turnieju.

W tym miejscu pragnę podziękować dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego za udostępnienie hali, a także dyrekcji Szkoły Podstawowej z Dynowa, zarządowi klubu sportowego Dynovii Dynów, oraz rodzicom ministrantów za pomoc w organizacji turnieju i kulturalny doping na trybunach. Słowa wdzięczności kieruję szczególnie pod adresem Jakuba Pysia, który był sędzią zawodów.