X Archidiecezjalny turniej w piłkę nożną LSO – szkoły podstawowe


W dniu 9 lutego 2019 r. odbył się w Medyce drugi etap turnieju piłki halowej dla ministrantów. Naszą parafię reprezentowali: Mateusz Bury, Mateusz Gochna, Radosław Weselak, Dawid Dziepak, Karol Pawłowski i Karol Puchyr.

Mimo walecznej postawy całego zespołu, nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Dwa pierwsze mecze zremisowaliśmy z drużynami: Przemyśl – Kazanów, Prałkowce, natomiast dwa kolejne mecze przegraliśmy z Żurawicą oraz drużyną Krówniki.

W całych zawodach wyróżniał się bramkarz naszej drużyny – Mateusz Bury, który jednogłośnie został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

W tym roku nasi zawodnicy nie mieli nikogo na zmianę, przez co o wygraną było trudno. Nie tylko brakowało sił fizycznych, ale również przytrafiały się drobne kontuzje. Mamy nadzieję, że inni chłopcy z naszej parafii zechcą zapisać się na ministrantów, a wtedy nie tylko liturgia w naszej parafii będzie godniej sprawowana, ale będzie można się również cieszyć sukcesami na polu piłkarskim.

Słowa wdzięczności kieruję nie tylko do samych zawodników, ale przede wszystkim do Jakuba Pysia – opiekuna medycznego, oraz rodziców ministrantów, którzy zadbali o transport i stroje.