OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa 28. III ’21


  • Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przygotowujemy się do godnego przeżycia świętych Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  • W związku ze zmianą czasu wieczorną Mszę św. odprawiać będziemy w dni powszednie od jutra o godz. 1800; natomiast bez zmian zachowujemy godziny nabożeństw niedzielnych.
  • Szczególne wyrazy pobożności i formy kultu liturgicznego praktykowane w czasie świąt paschalnych (jak np. kaplica adoracji – ciemnica, Grób Pański), powinny być celebrowane przy odpowiedniej staranności, z zachowaniem środków ostrożności i przepisów sanitarnych (obowiązek zakrywania nosa i ust; wewnątrz kościołów i kaplic maksymalnie 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m; w naszym kościele mamy ok. 600 m2 powierzchni użytkowej – dlatego ewentualnie większa liczba osób uczestnicząca w nabożeństwie powinna przebywać na placu przykościelnym zachowując wspomniane wcześniej normy). Z Panem Bogiem do chorych udać się możemy w obecnych pandemicznych okolicznościach tylko wtedy, gdy im zagraża niebezpieczeństwo śmierci, a nie tak jak co roku o tej porze.
  • Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 i złożeniem Pana Jezusa w Ciemnicy (mszy rannych – nie ma). Zamknięcie kościoła o godz. 2200. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godz. 630, ale prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych i podporzadkowanie się poleceniom porządkowym p. kościelnego. Liturgia Męki Pańskiej o 1800 a następnie adoracja w Grobie Pańskim do 2200. Wcześniej, bo o godz. 1715 Droga Krzyżowa w kościele. W Wielką Sobotę wznowienie adoracji od 630. W zakrystii jest lista chętnych do adoracji co pół godziny. Prosimy o wpisywanie się po dwie osoby z poszczególnych organizacji katolickich i osób indywidualnych, tak by nie było godziny, w której by kogoś w tych dniach nie było na adoracji.  Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Liturgia Wigilii Paschalnej może być odprawiana nie wcześniej, aż zapadnie zmrok, a więc w tym roku ok. godz. 2000. W Wielką Niedzielę pierwsza  Msza św. o godz. 630. Odwołuje się procesję rezurekcyjną. Następne msze św. jak w niedzielę. Ubolewamy, że w tych największych chrześcijańskich świętach nasz udział w nabożeństwach musi być tak mocno okrojony.
  • Wiadomo, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nie ma dyspensy. W Wielką Sobotę nie ma postu obowiązkowego, ale chwalebne jest go zachować.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kazimierza Wlk. blok nr 1 m. 16- 24 i blok nr 3 m. 1-5.
  • ZAPOWIEDZI (na SUMIE)

W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

Przemysław Kapuściński, wolny, s. Józefa i Wioletty zam. w Dynowie i Małgorzata Ziemniak, wolna, c. Jana i Grażyny, zam. w Lutczy  zap. II – 28. III 2021

Jacek Stanisławek,  s. Andrzeja i Danuty, zam. w Tarnawie Dolnej par Sucha Beskidzka i Joanna Pudysz, c. Stanisława i Ewy, zam. w Dynowie zap. II – 28. III 2021

Jarosław Siry, wolny, s. Wiesława i Kazimiery, zam. w Dynowie i Sabina Tworzydło, wolna, c. Marka i Ewy, zam. w Dynowie, zap. II – 28. III 2021.